Zmiany trądzikowe na policzkach

Od kilku lat walczę z trądzikiem.Początkowo był tylko na twarzy-typowy młodzieńczy,zniknął sam.Pojawił się następnie na plecach no i niestety od jakiegoś czasu wrócił na policzki w postaci zmian,które "dojrzewają",a następnie pękają i wydobywa się ropa.Używam octanisteptu i tribioticu.Pozostają blizny,wszystko w jednym miejscu w kółko.Leczona byłam tetracykliną ale nie widziałam poprawy.Aktualnie nie leczę się w ogóle.Zwątpiłam.Jaka może być tego przyczyna i czy jest to groźne dla zdrowia/życia?

Dzień dobry,

W pierwszej kolejności musi Pani wyleczyć stany ropne- proszę się udać w tym celu do dermatologa. Przyczyn może być wiele- od nieprawidłowego funkcjonowania gruczołów łojowych, po zaburzenia hormonalne, złą dietę. Następnie można pomyśleć nad usunięciem (spłyceniem) blizn potrądzikowych- do tego polecam laser frakcyjny CO2.

Pozdrawiam serdecznie.

Witam proszę zacząć wizytę od konsultacji u lekarza medycyny estetycznej , bądź

dermatologa. Skóra zostanie dokładnie obejrzana i zbadana, zostaną dobrane jak

najodpowiedniejsze metody leczenia. Najskuteczniejszą metodą na blizny i trądzik jest

zastosowanie peelingów medycznych w połączeniu z lekami do stosowania na skórę

odpowiednio dobranymi do stanu skóry.

Można wykonać badania helicobacter pylori, badania na posiew bakteriologiczny oraz

odwiedzić dobrego dermatologa, który dobierze terapię lekową doustną oraz preparaty do

smarowania na skórę.

Dzień dobry, trądzik stanowi dość złożony problem, gdyż czynników go prowokujących może być wiele. Najczęstszymi mogą być zaburzenia hormonalne, nadmierna aktywność gruczołów łojowych, nieodpowiednia pielęgnacja skóry, stres czy dieta. Z uwagi, iż nie ma jednej, konkretnej przyczyny trądziku, pierwszy etap powinna stanowić konsultacja specjalistyczna, podczas której próbuje się zdiagnozować problem skórny i ewentualnie dobrać propozycję leczenia. W razie ewentualnych pytań, proszę o kontakt. Pozdrawiam, Aleksandra Duczmal.