Jaka może być przyczyna trądziku trwającego od 8 lat?

Mam 22 lata i tradzik utrzymujący się od około 8 lat. Po wizycie u dermatologa stosowałam maści, miałam wykonywane peelingi kwasami, gdy to nie pomagało zażywałam antybiotyki, także izotretynoinę. To także nie pomogło. Miałam także wykonywane badania hormonalne, z których wyszło, że jest wszystko w porządku. Niedawno zrobiłam testy na nietolerancję pokarmową, z których również nic je wyszło. Jaka jeszcze może być przyczyna trądziku?

Dzień dobry, trądzik stanowi dość złożony problem, gdyż czynników go prowokujących może być wiele. Najczęstszymi mogą być zaburzenia hormonalne, nadmierna aktywność gruczołów łojowych, nieodpowiednia pielęgnacja skóry, stres czy dieta. Z uwagi, iż nie ma jednej, konkretnej przyczyny trądziku, pierwszy etap powinna stanowić konsultacja specjalistyczna, podczas której próbuje się zdiagnozować problem skórny i ewentualnie dobrać propozycję leczenia. W razie ewentualnych pytań, proszę o kontakt. Pozdrawiam, Aleksandra Duczmal.