Jak znaleźć przyczynę ciągle pojawiających się zaskórników?

Już od paru lat zmagam się z trądzikiem, przeszedłem również kuracje izotretoiną która dała najlepsze efekty (trądzik niezbyt duży, ale miałem bardzo dużo zaskórników), niestety zaskórniki (głównie, bo zdarzają się też pojedyncze wypryski) powróciły, leczę się teraz tylko u kosmetyczki bo tak poradził mi mój dermatolog i teraz pytanie, czy da się zrobić badania, które jednoznacznie wskażą przyczynę ciągle pojawiających się zaskórników (raz jest ich więcej raz mniej) i jak się w końcu ich pozbyć

W zasadzie trudno powiedzieć, jakie to mogłyby być badania. Być może jest to kwestia nadmiernego przesuszania skóry kosmetykami-co stymuluje ja do produkcji łoju (czyli można zrobić badanie komputerowe natłuszczenia skóry). Może być to kwestia hormonów-przy czym wpływ mają głównie hormony męskie. Może być to kwestia zaburzeń rogowacenia (wit A+E) lub nieprawidłowego składu łoju (kw.linolenowy). Chyba musi Pan niestety nadal dbać o skórę- chyba najbardziej godne polecenia są tu profesjonalne peelingi pirogronowe....

Aby znaleźć przyczynę powstawania zaskórników, jedynie można przeprowadzić bardzo dokładny wywiad z pacjentem na temat jego pielęgnacji skóry, sposobu odżywiania się.Nie ma które by potrafiło wskazać przyczynę powstawania zaskórników.
Zabiegi które można zastosować na usunięcie zaskórników to: peelingi medyczne odpowiednio dobrane do rodzaju skóry, peeling kawitacyjny, mikrodermabrazja .Wszystkie te zabiegi najlepiej połączyć z zastosowaniem maski kosmetycznej oraz dobraniem odpowiednich kosmetyków .

Dzień dobry, czynnikiem wywołującym problem zaskórników może być zarówno nieodpowiednia pielęgnacja bogata w substancje blokujące ujścia gruczołów łojowych, jak i nieodpowiednia dieta, duża ilość stresu, czy zaburzenia hormonalne. W celu próby ustalenia podłoża Pani problemu, jak również możliwości wyeliminowania Powinna udać się Pani na konsultację specjalistyczną. Należy pamiętać, że nawet po rozwiązaniu problemu, często potrzebna jest odpowiednia terapia wspomagająca, która będzie zapobiegała nawrotowi Pani problemu. W razie ewentualnych pytań, proszę o kontakt. Pozdrawiam, Aleksandra Duczmal.