Jak skutecznie leczyć trądzik u 23-latki?

Odkąd pamiętam zawsze miałam zaskórniki na nosie, które delikatnie wychodziły na policzki do 3 cm od nosa. Gdy miałam 18 lat przez miesiąc czasu brałam spiruline i od tego czasu pojawily mi się krosty na polikach. Chodziłam do dermatologa i dawał mi maści itp. Na chwilę pomagało. Ale stan zapalny na polikach zostawał mniej lub bardziej nasilony. W wieku 20 lat troche sie poprawilo nawet byly momenty, że krost nie bylo. Teraz mam 23 lata i nie wiem czy to problem z dieta, uczulenie, bo czesto ktostki sa pod skóra, czy to jakieś dermokosmetyki. Chociaż moja pielegnacja jest w porządku wieczorem żel, woda różana, rano plukam samą wodą czasem daje krem czasem bez.

Dzień dobry proszę zgłosić się na konsultację do lekarza medycyny estetycznej , bądź dermatologa . Skóra zostanie dokładnie obejrzana i zbadana , zostaną dobrane jak najodpowiedniejsze metody leczenia . Najskuteczniejszą metodą na trądzik jest zastosowanie peelingów medycznych w połączeniu z lekami do stosowania na skórę odpowiednio dobranymi do stanu skóry . Jeśli będzie potrzeba do leczenia mogą zostać dołączone również zabiegi laserowe .
Można wykonać badania helicobacter pylori , badania na posiew bakteriologiczny oraz odwiedzić dobrego dermatologa , który dobierze terapię lekową doustną oraz preparaty do stosowania skórę .

Dzień dobry, trądzik stanowi dość złożony problem, gdyż czynników go prowokujących może być wiele. Najczęstszymi mogą być zaburzenia hormonalne, nadmierna aktywność gruczołów łojowych, nieodpowiednia pielęgnacja skóry, stres czy dieta. Jeżeli przypuszcza Pani, że czynnikiem wywoławczym w Pani przypadku może być nieodpowiednia dieta, warto w takim razie ją zmodyfikować. Powinno się uwzględniać odpowiednio przyjmowaną ilość kalorii w ciągu dnia. Niewskazane jest spożywanie produktów o wysokim indeksie glikemicznym oraz nasyconych kwasów tłuszczowych. Duża uwaga przywiązywana jest do ograniczania spożycia mleka. Jeżeli modyfikacja żywieniowa nie przyniesie poprawy, warto udać się do specjalisty na konsultację, podczas której zostanie postawiona diagnoza Pani problemu oraz dobrane ewentualne leczenie. Można rozważyć także konsultację z dietetykiem (najlepiej współpracującym z lekarzem), który pomoże w ustaleniu właściwego jadłospisu. W razie ewentualnych pytań, proszę o kontakt. Pozdrawiam, Aleksandra Duczmal.