Dlaczego mój trądzik powrócił mimo leczenia?

Witam mam 19 lat i do 18 roku życia leczyłam trądzik dermatologicznie lekiem izotek ,trądzik zniknął całkowicie lecz po pół roku wrócił w innej formie nie wiem dlaczego bo prowadzę dobra dietę oraz używam tych samych kosmetyków a mam pełno małych czerwono różowych krostek

Dzień dobry. W obecnej sytuacji większość poradni prowadzi konsultacje online,
w naszej Klinice również uruchomiliśmy taką usługę.Przed wizytą istnieje możliwość przesłania zdjęć poprzez e-mail
aby lekarz mógł zapoznać się z nimi przed rozmową. Wszystkie informacje można uzyskać pod naszym numerem kontaktowym
oraz adresem e-mail.Serdecznie pozdrawiam

Dzień dobry, trądzik stanowi dość złożony problem, gdyż czynników go prowokujących może być wiele. Najczęstszymi mogą być zaburzenia hormonalne, nadmierna aktywność gruczołów łojowych, nieodpowiednia pielęgnacja skóry, stres czy dieta. Z uwagi, iż nie ma jednej, konkretnej przyczyny trądziku, pierwszy etap powinna stanowić konsultacja specjalistyczna, podczas której próbuje się zdiagnozować problem skórny i ewentualnie dobrać propozycję leczenia. W razie ewentualnych pytań, proszę o kontakt. Pozdrawiam, Aleksandra Duczmal.