Jak leczyć torbiel zatoki szczękowej u 56-latka?

Witam serdecznie, mam zdiagnozowaną torbiel w zatoce szczękowej. Ustalenie tego przez specjalistów zajęło sporo czasu, bo jedynym objawem jest tylko opuchnięta powieka, nic więcej. Wykonałem mnóstwo badań okulistycznych i laryngologicznych i dopiero laryngolog dał mi skierowanie na zabieg. Z opuchniętą cały czas powieką chodzę od lutego 2020. Na zabieg czekam od czerwca ( na cito) i do tej pory nie mam terminu. Podobno okres oczekiwania to pół roku. Boję się, czy ta wciąż utrzymująca się opuchlizna powieki nie wpłynie na stan mojego oka. Miałem już robioną irydotomię

Nie wiem czy to powieka dolna czy górna i którego oka. Torbiel zatoki to sam muszę potwierdzić oceną TK zatok. Radiolodzy często opisują zatoki inaczej niż my chirurdzy głowy i szyi. Zadzwoń przyślij TK zatok nim się zoperujesz.