Jak leczyć uraz ścięgna?

Dzień dobry. W czerwcu 2016 roku w wyniku intensywnych treningów (bieganie, sporty walki, piłka nożna) zaczęło mnie boleć ścięgno Achillesa. Sprawę ze względu na pracę musiałem zignorować do listopada 2017 ( w międzyczasie stosowałem jedynie voltarem, 2x kwas hialuronowy, ochładzanie). W listopadzie 2017 ponieważ już sprawy zawodowe się zmieniły mogłem rozpocząć leczenie: 2x ostrzykiwanie osoczem, 3x kolagen, fizjoterapia: dry needling, klawiterapie, fala uderzeniowax6. Cały seans leczniczy trwał do 11 stycznia 2018 gdzie po zabiegu z fali Achilles znowu się powiększył i bardziej rozbolał. Zaprzestałem ćwiczeń ekscentrycznych i nie wiem co dalej... Miałem robione wcześniej USG - wykazało tendinopatie i poszerzenie ścięgna o 1.5 mm. Czy jest jakaś alternatywa na leczenie? Już nie wiem za co się zabrać ani o czym myśleć...

Lek. Tomasz Budlewski

Sadzeze konieczne ponowne usg i wizyta u lekarza ortopedy Ew następnie diagnostyka reumatologiczna