Jak leczyć wysoką gorączkę u dorosłego?

Mąż ma blisko 40 stopni gorączki brał nurofen forte (400mg) po godzinie niema rezultatu. Czy jeśli nic się nie zmieni mogę mu podać pyralgine 500mg?

Lek. Paweł Szadkowski

Jeśli po godzinie pacjent nie zareagował na ibuprofen, można spróbować podać pyralginę, paracetamol lub inny NLPZ. Przede wszystkim należy jednak zastosować leczenie przyczynowe (jeśli nie zostało takie wdrożone), ponieważ pacjent może wymagać dodatkowego leczenia np. antybiotykami. Sugeruję pilnie udać się do lekarza.