Jak leczyć zaburzenia nerwicowe u 21-latki?

Witam Od kilku tygodni uczęszczam na psychoterapię, moj psycholog zdiagnozowala u mnie zaburzenia nerwicowe, spośród wielu objawów najbardziej dokucza mi anhedonia która "załącza" się gdy odczuwam stres lub zdenerwowanie, bądź czuje ogólne napięcia psychiczne, spowodowane jakąś negatywna sytuacja, niemożność i blokada odczuwania miłości i uczuć utrzymuje się jakiś czas i znika po czym powraca znów w sytuacjach stresowych, jak sobie z tym radzić albo chociaż załagodzić te objawy? Jak radzić sobie z reagowaniem na stres i negatywne czynniki? Bardzo proszę o odpowiedź ponieważ to bardzo utrudnia moje życie osobiste.

Witam! Leczenie zaburzeń nerwicowych polega na odpowiednio dobranej psychoterapii, często ze wsparciem lekami p/depresyjnymi i p/lękowymi. Leki zaczynają działać po 2-4 tygodniach przyjmowania. "Anhedonia" jest bardziej związana z zaburzeniami depresyjnymi niż nerwicowymi - być może należy pogłębić diagnostykę lub ustalić co obie strony rozumieją pod nazwą "anhedonia". W miarę potrzeby należy dobierać w terapii najkorzystniejsze postępowanie. Powodzenia W. Ł.