Czy zaburzenia nerwicowe mogą tak się objawiać?
Witam. Mam problem z dusznościami wdechowymi oraz szumami w uszach. Męczę się z tym już od jakichś trzech miesięcy. Ciągle odczuwam , że moje oddechy są zbyt płytkie i nie dostarczam dostatecznie dużo tlenu do płuc i , że się duszę. ( wydechy są w porządku). Lekarz rodzinny stwierdził , że przesadzam i że to tylko mi się wydaje.Wykluczył przyczyny płucne, gdyż wg niego duszność wdechowa może mieć jak już jedynie podłoże kardiologiczne . Stwierdził , że powinienem się udać do psychiatry , ale z łaski dał mi skierowanie do kardiologa. Wobec tego byłem u kardiologa i zrobiono mi EKG oraz USG serca i holter dobowy , żadnych nieprawidłowości serce jak dzwon. Żyje od kilku miesięcy w nieustannym stresie, boje się codziennie o swoje zdrowie życie i nie potrafię nad tym zapanować. Wieczorami pojawiają mi się szumy uszne . Czy zaburzenia nerwicowe mogą trwać aż tak długo i tak upośledzać codzienne życie ? Gdzie powinienem szukać pomocy ? Jakie leki mogą mi pomóc ? Ja nie mam depresji tylko nieustanne uczucie duszności i lęki. Są jakieś inne leki poza SSRI ? Chcę się bardzo od tego wszystkiego uwolnić. Proszę o pomoc

MĘŻCZYZNA, 30 LAT ponad rok temu
Leczenie chorób serca
Omdlenia, kołatanie serca, obrzęki, zasinienie skóry, ból w klatce piersiowej ? to mogą być objawy choroby serca. Jednym z powszechnie występujących schorzeń jest choroba wieńcowa. Prof. Janina Stępińska opowiada o farmakologii w przypadku jej wystąpienia, jako jednym z możliwych działań prowadzących do wyzdrowienia.
Witam Pana,
Objawy, które Pan opisuje, w tym lęk o własne zdrowie,
lęk przed uduszeniem, lęk że coś się stanie..., często towarzyszą
zaburzeniom lękowym, nerwicowym.
Prawdopodobnie stres lub jakieś przykre doświadczenia
z przeszłości wywołały u Pana bezpodstawny,
a jednak dla Pana zatrważający lęk.
Jednak rzetelną diagnozę można postawić tylko podczas osobistej
konsultacji po wnikliwym przyjrzeniu się różnym sytuacjom
i wydarzeniom na przestrzeni Pana życia, które doprowadziły
do opisanych zaburzeń.
Osoby cierpiące na zaburzenia nerwicowe często też mają uczucie
zawrotów głowy, osłabienia, duszności itp.
Jednak koncentrowanie się nawet na niewielkich dolegliwościach
powoduje, że lęk o zdrowie, lęk przed uduszeniem się i lęk o własne
życie narasta i coraz trudniej go ujarzmić.
Zaburzenia nerwicowe nie tylko dezorganizują życie, ale też przynoszą
poczucie niepewności i zagubienia, ograniczają niezależność, hamują
aktywność społeczną i utrudniają normalne funkcjonowanie w społeczeństwie,
zabierając tym samym całą radość życia.
Zaburzeniom nerwicowym często towarzyszy rozdrażnienie,
napięcie psychiczne, znaczne obniżenie nastroju,