Czy przy nerwicy może wystąpić utrata świadomości?

Czy nerwica może doprowadzić do całkowitej utraty świadomości? Witam, mam skończone dwadzieścia lat i od pół roku cierpię na stany depresyjne, nerwicę i natrętne myśli spowodowane nieustannym stresem. Na początku bagatelizowałem objawy, a kiedy robiło się źle uciekałem z tym do alkoholu, po którym czułem się lepiej aż do połowy września, kiedy po ostatniej ucieczce poczułem się gorzej, a objawy się nasilały i tak z dnia na dzień czułem się coraz gorzej. Również doznaje natręctw, że wszystko wokół może mi zaszkodzić. Jest to strasznie uciążliwe. Przykładowo dotknąłem nosem pianę z piwa i już myśli, że to mi uszkodzi mózg, albo dokładnie myje kubek, bo bakterie na nim również mi uszkodzą mózg, a dziś od godziny mam obawy jakby zaraz miałbym stracić świadomość i stać się tzw. "roślinką". Proszę o jakąś radę. Mam obawy co do faszerowania się chemią, chociaż tym myśleniem pogłębiam sobie te wyżej opisane stany.

Witam Pana,
Objawy, które Pan opisuje, w tym lęk o własne zdrowie i życie,
często towarzyszą zaburzeniom lękowym, nerwicowym.
Prawdopodobnie stres lub jakieś przykre doświadczenia
z przeszłości wywołały u Pana bezpodstawny,
a jednak dla Pana zatrważający lęk.
Każdy lęk, również lęk o własne zdrowie czy lęk przed śmiercią,
przyczynia się do odczuwania różnych nieprzyjemnych objawów
somatycznych.
Osoby cierpiące na nerwicę często też mają uczucie zawrotów
głowy
, osłabienia, duszności oraz poczucie zbliżającego się omdlenia,
które w rzeczywistości bardzo rzadko się zdarza.
Jednak koncentrowanie się nawet na niewielkich dolegliwościach
powoduje, że lęk o zdrowie, przed utratą przytomności i o własne
życie narasta i coraz trudniej go ujarzmić.
Aby skutecznie wyleczyć zaburzenia lękowe i ich uciążliwe
konsekwencje, należy dotrzeć do źródła problemu
i na tej podstawie opracować właściwą metodę terapii.
Dlatego zachęcam Pana do skorzystania z psychoterapii.
Terapeuta pomoże Panu odzyskać równowagę wewnętrzną,
wypracować umiejętności radzenia sobie ze stresem, z emocjami ,
a także uporać się z lękami i pozostałymi dolegliwościami.
Gdyby chciał Pan porozmawiać ze mną o problemie,
to zapraszam do kontaktu.
Istnieje możliwość konsultacji online,
np. za pośrednictwem komunikatora Skype.
Pozdrawiam serdecznie

Hanna Markiewicz,
psycholog,
e-mail: psycholog24x@gmail.com
tel. 505 075 298,
http://psycholog24online.pl