Jak leczyć zakażenie bakterią pochodzącą z zepsutego mięsa?

Zakażenie palca bakterią pochądzące z zepsutego mięsa. Etap 1 spuchnięcie palca . Etap 2 zaczerwienienie Etap 3 zmiana koloru (bordo). Towarzyszący ból i trudności ze zginaniem palca. Lekarz przepisał antybiotyk wielofunkcyjny na 7dni 1000mg. Dwa tygodnie było ok. Infekcja zdaje się wracać.co powinnam zrobić w tej sytuacji?

Lek. Tomasz Budlewski

zgłosić się ponownie do lekarza, w zależności od objawów będzie można zdecydować o dalszej diagnostyce i lub leczeniu.