Jak leczyć zapalenie cewki moczowej u 30-latka?

Zapalenie cewki moczowej po przygodzie z pewną kobietą. Byłem już leczony w zakresie chlamydii, brałem azytromicynę i doksycyklnę jednocześnie - całość ok. 10 dni) - bez poprawy. Zrobiłem badania PCR na chlamydię i nic mi nie wykryto. Następnie zrobiłem badania przesiewowe w kierunku rzerzączki, rzęstiska - też nic. Po 3 miesiącach od całego zdarzenia (13 tygodniach) zrobiłem pakiet badań tj. HIV, HBs, HCV, HSV p/c IgM i p/c IgG, Chlamydia p/c IgM i p/c IgG, - też nic nie wykryto. Później zrobiłem jeszcze badania moczu (analize ogólną i posiew) - też nic. Zastanawiam się co mi dolega i jakie jest prawdopodobieństwo, że badania zostały niepoprawnie wykonane np. źle przechowywana próbka. Byłem już u dwóch lekarzy - każdy sądzi że to nic poważnego, wykluczają choroby weneryczne. Niestety pomóc mi też nie potrafią. Chcę jeszcze zrobić wymaz z cewki chociaż wapię, że to coś wykryje. Wiem, istnieją jeszcze badania na HPV (różne i drogie), mycoplasme i ureaplasme, ale lekarze je wykluczają. Cewka jest zaczerwieniona, pogrubiona, ale nie swędzi, nie boli i nie ma wycieku. Jestem załamany. Co to może być? Jak mogę leczyć? Proszę o pomoc.
MĘŻCZYZNA, 30 LAT ponad rok temu

Morwa biała - idealna dla diabetyków i chorych na nerki

Morwa biała została przywieziona do Polski w latach pięćdziesiątych jako przysmak jedwabników. Jednak dopiero po latach doceniono jej zdrowotne właściwości. Wyciąg z owocu morwy działa przeciwbakteryjnie i odrobacza nasz organizm. A picie ekstraktu z liści morwy osłabia tworzenie się neurotoksycznych związków, które odgrywają znaczącą rolę w powstawaniu choroby Alzheimera. Morwa powoduje ograniczenie wchłaniania cukrów ? zmniejsza więc produkcję tłuszczu i odkładanie się tkanki tłuszczowej. Wyrównuje też poziom cukru we krwi, dlatego jest polecana diabetykom. Owoce morwy mają działanie przeciwgorączkowe i moczopędne. Podobnie jak jeżyny zawierają cukry, witaminy i minerały, dlatego warto je pić przy anemii, przeziębieniach, miażdżycy i chorobach nerek.

Przewlekłe zapalenia w układzie moczopłciowym trudne sa do diagnostyki i leczenia. Mogą być związane z bakteriami , ale także z innych przyczyn. Te z bakteriami wiążą sie często z przetrwałymi infekcjami np chlamydiozą . Niewielkie objawy , niby nic, ale utrzymują sie tygodniami lub miesiącami. Nieleczone, zle leczone powodują trwałe , późne następstwa. Stąd ważna jest ich diagnostyka i leczenie. pozdrawiam, w razie pytań zapraszam na email www.prepmed.pl

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty