Jak leczyć zaparcia u 11-miesięcznego dziecka?

Córka ma 11 mies. jej wzrost i waga < 3 centylu. Wyniki sprzed antybiotyku: leuk - 16,73, eryt -5,4, hemog - 13,4, hematok - 40,7. Żelazo - 21. Po antyb.: leuk - 17,86, eryt -4,6, hemog - 11,4, hematok - 34. Żelazo - 41. Córka cierpi na powracające problemy z zaparciami, stąd nie włączone jeszcze żelazo. Pediatra zalecił jedynie lactulose, a podwyższone leukocyty zostawił bez odpowiedzi. Czy nie zagraża to zdrowiu córki? Jaki lekarz pomoże znaleźć źródło zaparć i niskiej wagi?

Lek. Tomasz Budlewski

a z jakiego powodu antybiotyk? wskazana wizyta u gastroenterologa dziecięcego i diagnostyka, a jak jest dziecko karmione, czy dziecko jest karmione piersią? proponuję udać się do lekarza pediatry być może wskazana będzie hospitalizacja.