Zaparcia u niemowlęcia a odpowiednie działania

Problemy z zaparciami u niemowlaka, który jest wcześniakiem z 32 tc. Dziecko karmione piersią oraz Nestle Prenan 1ok 150 ml mleka z piersi a reszta uzupełniona mlekiem modyfikowanym. Dziecko dostaje również żelazo 1 ml dziennie. Kłopoty z zaparciami są z powodu żelaza, ale pomimo że zostało odstawione na chwilę aby unormować sytuację wzdęty brzuszek pozostaje, zdarzają się małe ulewania po posiłkach, dziecko jest rozdrażnione. Gdzie się zgłosić jeśli pediatra nie może pomóc i jak pomóc dziecku?

Moze Pani sprowac dostac sie do kliniki gastrologii pediatrycznej. Lub poczekac jakis czas po odstawieniu zelaza. Podawac dziecku wiecej wody do picia, dicoflor, rozwadniac bardziej mleko modyfikowane. Nie podala Pani wieku dzircka.