Zespół de Quervaina a leczenie

Witam. Niedawno zdiagnozowano u mnie Zespół de Quervaina. Chciałabym się dowiedzieć, na czy dokładnie polega Zespół de Quervaina. Jak wygląda leczenie? Czy w przypadku Zespołu de Quervaina wystarczające będzie noszenie ortezy? Może są jakieś maści, które pomogą pozbyć się dolegliwości związanych z tą chorobą? Czy przy Zespole de Quervaina pomocna będzie fizjoterapia? Jeśli tak to na jakie zabiegi powinnam się zdecydować, żeby osiągnąć jak najlepsze efekty? Czytałam na jakimś forum, że w przypadku Zespołu de Quervaina stosowane jest też leczenie operacyjne. Nie ukrywam, że chciałabym tego uniknąć i dlatego szukam innych sposobów na pozbycie się dolegliwości. Chętnie też dowiem się, jak wygląda zabiega na Zespół de Quervaina. Jak przebiega i na czym dokładnie polega? Będę wdzięczna za pomoc i z góry dziękuję za odpowiedź.

Szanowna Pani

Zespół de Quervaina czyli zapalenie pochewek ścięgien w początkowym stadium choroby można leczyć zachowawczo:
- lekami przeciwzapalnymi np.Olfen,Diclac,Voltaren,Movalis itp.
- zabiegami fizykoterapeutycznymi
- kinezyterapią pod okiem rehabilitanta.
Niestety najczęściej jednak choroba ulega progresji i konieczne staje się leczenie operacyjne. Zabieg operacyjny polega na przecięciu zmienionej zapalnie pochewki ścięgna, tak aby możliwy był swobodny ruch sciegna.

Z wyrazami szacunku,
lek. Jędrzej Kosmowski http://www.klinikanadgarstka.pl/kontakt