Zespół de Quervaina a okłady

witam stwierdzono u mnie Zespół de Quervaina czy mozna robic ciepłe czy zimne oklady mam przepisane sterydy po jakim czasie reka wróci do pełnej sprawnosci z gory dziekuje i pozdrawiam.

Magdalena StusiĹska

Ponieważ choroba ma podłoże zapalne, stosujemy raczej zimne okłady. Można też smarować rękę maściami przeciwzapalnymi i oczywiście należy ją odciążyc. Długość dochodzenia do sprawności zależy od czasu wyleczenia zapalenia pochewek ścięgien.