Okłady stosowanie na zapalenie ścięgna Achillesa

Witam. Od miesiąca dręczy mnie zapalenie ścięgna Achillesa, ostatnio chciałem sprawdzić czy już coś lepiej, ale skończyło się na silnym bólu (już nie próbuje). Moje pytanie brzmi następująco, mogę moczyć nogę w gorącej wodzie np. z solą bocheńską czy najlepiej unikać kontaktu nogi z gorącem do czasu wyleczenia, a na ten czas stosować krioterapię (okłady)? Stosuje też laser, czy pod koniec zabiegu powinien dawać lekki odczyn cieplny? Dziękuje za odpowiedź :)

Dzień dobry,

Zalecam krioterapie, która zmniejsza stan zapalny oraz działa przeciwbólowo. Od razu po niej, gdy ból jest zniesiony dobrze jest wykonywać pod okiem fizjoterapeuty ćw. czynne utrzymujące zakres ruchu w stawie oraz ćw. bierne- rozciągające.
W domu może Pan stosować zimne okłady z altacetu.
Inne zabiegi fizykalne, które powinny pomóc to: fonoforeza (ultradźwięki z maściami przeciwzapalnymi) i laser.
Podczas zabiegu laserem wysokoenergetycznym może Pan odczuwać przyjemne ciepło, ale nigdy nie powinno być to pieczenie.

Pozdrawiam