Jak leczyć zielone upławy u trzylatki?

Mam problem z infekcją u mojej trzyletniej córki. Latem nabawiła się infekcji (podejrzewam basen). Miała zaczerwienione okolice pochwy i odbytu, mówiła że ją szczypie. Udałam się do lekarza, ten powiedział, że to grzybica i przepisał syrop i maść. Po tym leczeniu był spokój przez jakiś miesiąc, potem to samo pieczenie i zaczerwienienie. Poszłam z dzieckiem do ginekologa z prośbą o wymaz, ale pani dr powiedziała, że zaleca dwudziestodniowa kurację tabletkami i smarowanie maścią, a po kuracji włączyłam probiotyki. Po miesiącu nastąpił ten sam problem. Poszłam do innego ginekologa z prośba o wymaz, a pani dr wymyśliła, że należy podać lek przeciw pasożytom i zaleciła smarowanie maścią. Jestem załamana, nikogo nie mogę doprosić się o zrobienie dziecku wymazu, dają leki w ciemno. Żal mi dziecka. Chciałabym wykonać takie badanie prywatnie bez żadnego skierowania. Czy jest we Wrocławiu jakaś klinika prywatna, która wykona mi takie badanie bez skierowania? Może znają Państwo jakiegoś naprawdę kompetentnego lekarza? Błagam o pomoc. Czuję się już bezradna.
ponad rok temu

Witam serdecznie.

Proszę spróbować podejść do tego spokojnie. Może warto zastanowić się nad inną kolejnością i najpierw udać się jeszcze do pediatry - omówić z lekarzem objawy u córeczki, może zasugeruje wykonanie innych badań.
Czy było wykonywane badanie ogólne moczu i badania kału na pasożyty?Jeżeli nie, to warto wziąć je pod uwagę.

Stosowane dotychczas leczenie było skierowane na bakterie, grzyby oraz rzęsistka - nie działało na pasożyty, stąd zaproponowane w dalszej kolejności leczenie.
Jeżeli chodzi o wskazanie gabinetu - niestety tutaj nie potrafię Pani pomóc, ale warto podczas szukania udać się do ginekologa dziecięcego.

Pozdrawiam.