Wypadanie włosów u trzylatka

Moja trzyletnia córka miała podcięte włoski i od 4 miesięcy włosy nic nie podrosły, tak jakby się zatrzymały, nie rosną, a na dodatek zauważyłam, że zaczynają jej wypadać - jakie badania wykonać i czy może to być groźne?

ponad rok temu

Witam serdecznie,

Jeżeli córeczka czuje się dobrze, rośnie, bawi się tak jak zwykle i zachowuje się tak jak zawsze prawdopodobnie nie jest to nic groźnego. Jednak zawsze lepiej się upewnić, że przyczyną dolegliwości nie jest choroba.
Najlepiej udać się do prowadzącego pediatry i skonsultować z nim problem. Warto wykonać morfologię krwi w celu wykluczenia niedokrwistości. Jeżeli ktoś w bliskiej rodzinie ma problemy z chorobami tarczycy również te badania warto rozważyć.
W okresie jesienno-zimowych warto również zadbać o dietę i wzbogacić ją w witaminy i mikroelementy.

Pozdrawiam