Jak leczyć zmiany skórne u dziecka po antybiotyku?

Witam! Moj syn6 lat mial ostatnio angine dostal aqumentin es i bral go 8dni.po tygodniu zaczela schodzic mu skora z rak trwa to juz trzy tygodnie. Smarujemy raczki mascia z wit a. Lekka poprawa jest. Czy to cos powazniejszego? Czy spowodowane alergia na brzozy i olchy na ktore jest uczulony. Czy to mozlwe ze to byla szkarlatyna? Dodam ze nie mial wysypki ani wymiotow i bolu brzucha jezyk tez byl normalny. Czy mozna jakos wyleczyc te raczki? serdecznie dziekuje za odpowiedz

Lek. Katarzyna Szymczak

Ciężko to ocenić bez obejrzenia zmian. Myślę że zmiany konieczne powinien obejrzeć lekarz, najlepiej dermatolog.
Pozdrawiam