Dlaczego dziecku schodzi skóra z palców?

Witam mam problem z dzieckiem ktoremu schodzi skora z paluszkow u rak. Chory byl na angine dostal antybiotyk augumentin es. Po kuracji zaczela schodzic skora z palcy. Czy to dzialanie antybiotyku czy moze jakas alergia. Smarujemy raczki mascia z wit a widac troche poprawy. Taka sytuacja trwa 3tygodnie.

Dzień dobry,

do pielęgnacji suchej łuszczącej się skory zalecamy stosowanie Emulsji specjalnej do ciała Emolium, która intensywnie natłuści suchą skórę, a do kąpieli, Emulsje do kąpieli Emolium, która zredukuje złuszczanie.

Opisana przez Panią reakcja jest możliwa, aczkolwiek Sanofi, producent Emolium, jako firma farmaceutyczna zgodnie z prawem nie może udzielać porad lekarskich konsumentom. Dlatego też zachęcamy Panią do wizyty u lekarza, który na podstawie wywiadu lekarskiego i oceny zmian na skórze zaleci właściwe postępowanie lecznicze.

Ponadto, takie działania leku należy zgłosić producentowi leku ponieważ może być to zakwalifikowane jako działanie niepożądane, więc przesłanie zgłoszenia może zwiększyć bezpieczeństwo stosowania produktu na przyszłość.

Pozdrawiamy,
Zespół Emolium (w konsultacji z działem medycznym Sanofi)