Czym smarować zaczerwienienie u dziecka?

W miejscu gdzie pieluszka dotyka skóry u mojego dziecka pojawiło się zaczerwienienie i coś, co wygląda na mały pęcherzyk. Można to czymś smarować, czy trzeba wybrać się do lekarza?

Dzień dobry,

Sanofi, producent Emolium, jako firma farmaceutyczna zgodnie z prawem nie może udzielać porad lekarskich konsumentom. Dlatego też zachęcamy Panią do wizyty u lekarza, który na podstawie wywiadu lekarskiego i oceny zmian na skórze zaleci właściwe postępowanie lecznicze.

Zachęcamy do konsultacji z lekarzem, który oceni stan skóry dziecka i będzie mógł udzielić szczegółowych zaleceń.

Polecamy również Krem ochronny przeciw odparzeniom Emolium do codziennej pielęgnacji wrażliwej, suchej i skłonnej do podrażnień skóry. Produkt jest rekomendowany od 1. dnia życia i polecany do pielęgnacji skóry skłonnej do alergii i atopowej. Chroni przed powstawaniem podrażnień spowodowanych noszeniem pieluszki i łagodzi skutki w przypadku ich wystąpienia.

Dzięki wieloskładnikowej formule długotrwale intensywnie nawilża i natłuszcza skórę, a zawarty w nim prebiotyk Biolin wspomaga równowagę skóry.

Pozdrawiamy,
Zespół Emolium (w konsultacji z działem medycznym Sanofi)