O czym świadczy wysypka na plecach i klatce piersiowej u małego dziecka?

W okresie marca do połowy lata pojawia się u mojej córki wysypka na górnej części pleców i na klatce piersiowej. Bierze leki przeciwalergiczne i stosuje odpowiednie preparaty, a wysypka blednie i pojawia się ponownie. Lekarze już nic więcej nie przypisują. Jesteśmy w kropce. Jak poradzić sobie z taką wsypką?

Lek. Anna Garbień Pediatra

Dzień dobry,

Na podstawie przedstawionych informacji nie wiemy w jakim wieku jest dziecko ale warto wziąć pod uwagę czy dziecko nie ma nadwrażliwości na słońce jeśli wysypka pojawia się na wiosnę. Jeśli jednak wysypka ustępuje to prawdopodobnie nie ma potrzeby innego leczenia.

Zalecamy również pielęgnację emoliencyjną. Do codziennej pielęgnacji skóry malucha polecamy np. Emulsję do kąpieli, Krem, Emulsję do ciała. Intensywnie i długotrwale nawilżają i odpowiednio natłuszczają skórę dziecka tak, aby ją chronić przed podrażnieniami i wysuszeniem. Zastosowane w preparatach Emolium składniki aktywne zostały tak dobrane, aby odpowiadać specyficznym potrzebom skóry dziecka.

Sanofi, producent Emolium, jako firma farmaceutyczna zgodnie z prawem nie może udzielać porad lekarskich konsumentom. Dlatego też zachęcamy Panią do wizyty u lekarza, który na podstawie wywiadu lekarskiego i oceny zmian na skórze zaleci właściwe postępowanie lecznicze.

Pozdrawiam,
Anna Garbień, Ekspert kampanii "Wspieramy Was od 1. dnia"