Czy można stosować Emolium w pielęgnacji niemowlęcia w przebiegu choroby bostońskiej?

Witam serdecznie, mój 3 letni Synek przechodził ostrą bostonkę (zaczęła się 16 kwietnia b.r.). Mam trzy ważne pytania: 1) dziś zaczęła bardzo mocno łuszczyć mu się skóra na palcach stóp i dłoni - a) czy wystarczy smarować to EMOLIUM czy trzeba pielęgnować w inny sposób? b) jak długo może potrwać ten proces? 2) zostało mu na buzi kilka dość dużych różowych plamek po krostach-czy zejdą samoistnie, czy też je nawilżać albo smarować maściami? 3) jak się ustrzec, aby nie zaczęły schodzić paznokcie?

Lek. Anna Garbień Pediatra

Dzień dobry,

Sanofi, producent Emolium, jako firma farmaceutyczna zgodnie z prawem nie może udzielać porad lekarskich konsumentom. Dlatego też zachęcamy Panią do wizyty u lekarza, który na podstawie wywiadu lekarskiego i oceny zmian na skórze zaleci właściwe postępowanie lecznicze.

Na podstawie opisu nie jesteśmy w stanie stwierdzić, że rozpoznanie zostało prawidłowo postawione, ale jeśli tak, to złuszczanie naskórka jest częstym objawem po infekcji wirusowej (jaką jest choroba dłoni stóp i ust potocznie nazywana "bostonką") i ustępuje samoistnie po ok. tygodniu. Właściwa pielęgnacja (nawilżanie i natłuszczanie) zdecydowanie ułatwia proces regeneracji naskórka. Do pielęgnacji suchej, łuszczącej się skóry zalecamy stosowanie Emulsji specjalnej do ciała Emolium, która intensywnie natłuści suchą skórę, a do kąpieli, Emulsje do kąpieli Emolium, która zredukuje złuszczanie.

Pozdrawiam,

Anna Garbień, Ekspert kampanii "Wspieramy Was od 1. dnia".