Co znaczy zaróżowienie na dużym palcu prawej stopy u dziecka?

Witam. Niepokoją mnie palce u stóp mojego 2-letniego dziecka. Na początku marca zauważyłam zaróżowienie na dużym palcu prawej stopy. Pediatra zastosował następujące leczenie: amotaks 2x5ml, rivanol 2xd, detromycyna -2xd. Nie pomogło. Następnie dermatolog zalecił przez 2 tygodnie smarować Fucibet Lipid - 2xd. Następne 2 tygodnie maść robiona z hydrocortizoni. Palec dalej jest czerwony. 4 dni temu, 3 palce drugiej stopy zrobiły się zaróżowione. Co to może być? Podobno nie jest to nic zakaźnego.

Dzień dobry,

Sanofi, producent Emolium, jako firma farmaceutyczna zgodnie z prawem nie może udzielać porad lekarskich konsumentom. Dlatego też zachęcamy Panią do ponownej wizyty u lekarza, który na podstawie wywiadu lekarskiego i oceny zmian na skórze zaleci właściwe postępowanie lecznicze.

Polecamy stosowanie Kremu trójaktywnego Emolium z zawartością polidokanolu, który łagodzi odczucie świądu. Produkt jest zalecany do pielęgnacji i regeneracji skóry bardzo suchej i uporczywie swędzącej. Proszę rozważyć zmianę obuwia, skarpetek lub zmienić proszek stosowany do prania, który potencjalnie może uczulać córkę ze względu na zawarte w nim np. barwniki. Proponujemy również wizytę i konsultację z innym lekarzem niż dotychczas (dla pewności).

Pozdrawiamy,
Zespół Emolium (w konsultacji z działem medycznym Sanofi)