Czy to uczulenie u dziecka jest poważne?

Dzień dobry, mam pytanie do pediatry. Zatem moja 4 i pół miesięczna córka dziś dostała jakiegoś uczulenia na zgięciach rączek i nóżek. Wygląda to jak pokrzywka. Mama mówi, że nie ma się czym przejmować. Ale wolałabym się upewnić. Czy to może być coś poważnego? Nie wprowadzałam jej żadnych nowych kosmetyków ani żywności. Czekam na odpowiedź i pozdrawiam.

Dzień dobry,

Sanofi, producent Emolium, jako firma farmaceutyczna zgodnie z prawem nie może udzielać porad lekarskich konsumentom. Dlatego też zachęcamy Panią do wizyty u lekarza, który na podstawie wywiadu lekarskiego i oceny zmian na skórze zaleci właściwe postępowanie lecznicze.

Zachęcamy do jak najszybszej konsultacji z lekarzem, który oceni stan skóry dziecka i będzie mógł udzielić szczegółowych zaleceń.

Pozdrawiamy,
Zespół Emolium (w konsultacji z działem medycznym Sanofi)