Jak mam dalej postępować z tymi wynikami?

Dzień dobry, jak zinterpretować wyniki i jak dalej postępować: antyTPO 0,66 IU/ml (norma 0,00- 5,61), antyTG 3,03 IU/ml (norma 0,00- 4,11), witamina D 14,16 ng/ml (0-20 ng/ml-deficyt 20-30 ng/ml- stęż. Suboptymalne >30- 50 ng/ml- stęż. Optymalne itd.)

Dzień dobry,

proszę skonsultować się z internistą w celu interpretacji wyników oraz przepisania leku w celu podwyższenia stężenia witaminy D w organizmie. Warto również skonsultować się z endokrynologiem, jeżeli podejrzewa Pan problemy z tarczycą.