Jak mam dalej stosować plastry Evra?

Witam. Mam dostać okres za 3 dni prawidłowo lecz dostałam plamienie lekkie i przykleilam pierwszy plaster evra. Czy powinnam go już normalnie nosić i czy to wpłynie na działanie plastrów antykoncepcyjnych??

Redakcja abcZdrowie

Witamy serdecznie,

jeśli dostała Pani lekkiego plamienia, to najprawdopodobniej rozpoczął się nowy cykl i można rozpocząć przyklejanie plastrów. Należy pamiętać, że plaster Evra działa jako środek antykoncepcyjny dopiero po upływie 7 dni od noszenia pierwszego plastra, dlatego w tym czasie zaleca się stosowanie dodatkowej metody antykoncepcji (np. prezerwatywy). Jeżeli jednak został on założony pierwszego dnia cyklu, to powinien zapewniać ochronę od razu (ponieważ zdąży zahamować owulację).

Więcej informacji na podany temat znajdzie Pani w naszym artykule, do którego odsyłam poniżej:

https://portal.abczdrowie.pl/plaster-antykoncepcyjny

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.