Jak mam interpretować moje wyniki badania histopatologicznego z wycinka jelita?

  Witam, mam 59 lat. W czasie kolonoskopii pobrano mi wycinki z jelita krętego i ze wstępnicy do badania histopatologicznego. Oto wynik tego badania: 1. Fragmenty błony śluzowej jelita cienkiego z obrzękiem kosmków oraz skąpym naciekiem zapalnym. 2. Fragmenty błony śluzowej jelita grubego z obrzękiem blaszki właściwej oraz naciekiem zapalnym o małym a ogniskowo średnim nasileniu. W nacieku zapalnym widoczne eozynofile. Co znaczy ten opis? Bardzo proszę o wyjaśnienie.
59 LAT ponad rok temu

Witam!

W badaniu histopatologicznym opisano zmiany sugerujące niezbyt nasilony stan zapalny jelit. Obecność eozynofilów w nacieku zapalnym może świadczyć o zapaleniu w związku z zarażeniem pasożytami lub zapaleniu na tle alergicznym. Są to oczywiście dwie najczęstsze przyczyny, jednak nie jedyne możliwe.
Pełna interpretacja wymaga znajomości obrazu klinicznego oraz wyników dotąd wykonanych badań. Być może dla postawienia diagnozy konieczne będą dalsze badania.
Pozdrawiam