Jak mam odczytać to badanie echo serca?

Dzień dobry. Jestem po badaniu echa serca proszę o interpretację co oznacza prawidłowa budowa zastawki trójdzielnej funkcja łagodna niedomykalność 27 mm Hg. Zast. pnia płucnego w normie. Czy ten wynik ma się jakoś do dolegliwości które nam tz bóle w klatce piersiowej okolicy serca, szybka męczliwość czasem nawet przy małych czynnościach, duszności, kołatania serca? Lekarz kazał zrobić rtg płuc nie wiem dlaczego. Dodam że choruję na astmę oskrzelową, alergię reflux, oraz mam zwyrodnienia w kręgosłupie szyjnym i piersiowym w piersiowym też jakieś zwężenie. Bardzo proszę o informację. Pozdrawiam.

Łagodna niedomykalność nie powinna dawać takich dolegliwości. Nie napisała Pani niczego o pozostałych zastawkach, kurczliwości, frakcji wyrzutowej itd.