Jak mam postąpić? O czym może świadczyć taki wynik morfologii?

Widział to lekarz rodzinny i stwierdził, że wszystko jest wporządku, nie powinnam się martwić. Nie zalecił nic. RBC-3,49 HGB-10,6 HCT-32,1 MCV-92,0 MCH-30,4 MCHC-33,0 RDW-CV-13,1 RDW-SD-45,6 WBC-4,1 LYM-1,3 LYM%-32,7 PLT-130 PDW-11,3 MPV-8,5 P-LCR-18 OB po godz 32 Krwinki białe -p.pałeczk 1 -p podzielone 55 -kwasochłonne 3 -zasadochł. 2 -monocyty 1 -limfocyty 38. Badanie było wykonane w celu złożenia dokumentów na leczenie w sanatorium.

ponad rok temu

Witam serdecznie!

Wyniki krwi należy analizować nie tylko kierując się normami laboratoryjnymi, ale biorąc pod uwagę indywidualne cechy pacjenta - takie jak wiek, stan zdrowia (choroby przewlekłe) oraz wyniki badań wykonywanych w przeszłości. Na podstawie przesłanych wyników mogę jedynie powiedzieć, że ma Pani niewielką anemię, poziom białych krwinek oraz płytek krwi jest na dolnej granicy normy. Jeżeli wyniki Panią niepokoją proszę jeszcze raz porozmawiać z lekarzem rodzinnym, być może wskazane będzie powtórzenie morfologii krwi za jakiś czas.