Jak mam postąpić w czasie brania antybiotyku?

Witam! Zażywam tabletki antykoncepcyjne.Dzisiaj poszłam do lekarza, ponieważ jestem chora i dał mi antybiotyk. Antybiotyk mam brać przez 7 dni, dwa razy dziennie. Z ostatniego blistra tabletek antykoncepcyjnych wynika, że mam brać jeszcze osiem tabletek i siedem dni przerwy,ale Pani doktor powiedziała, że jak skończę ten blister to mam nie robić przerwy, tylko zacząć następny blister. A teraz się martwię czy dostanę normalnie miesiączkę jak nie zrobię tej przerwy w tabletkach. Jak to wygląda? Z góry dziękuję za pomoc!

KOBIETA ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam!

Skoro nie odstawi Pani tabletek, to występujące zazwyczaj krwawienie z odstawienia nie pojawi się. Jednak rozpoczęcie kolejnego opakowania bezpośrednio po przednim stwarza ryzyko pojawienia się krwawienia śródcyklicznego, spowodowanego obecnością przyjmowanych bez przerwy hormonów w organizmie. Trudno przewidzieć, czy i kiedy dokładnie się ono pojawi, ale należy taką możliwość brać pod uwagę.

Pozdrawiam serdecznie!