Jak mam stosować krem Clotrimazolum?

witam mam pewne pytanie, ginekolog mi przepisał krem clotrimazolum gsk oraz cicatridina ponieważ zauważył jakieś podrażnienia, powiedział że jednym kremem smarować rano a drugim wieczorem, lecz na ulotce jest napisane że 2-3 razy dziennie, to znaczy że 2 razy rano jednym kremem i wieczorem 2 razy tym drugim kremem czy po prostu po jednym razie? Drugie pytanie to czy mam smarować tylko wargi sromowe czy śluzówkę również?? I gdzie dokladniej?? I co np jeśli przy aplikacji dostanie się trochę do środka?

Redakcja abcZdrowie

Dzień dobry,

według zaleceń lekarza powinna Pani używać jednej maści raz rano, a drugiej raz wieczorem. Należy więc każdorazowo posmarować obszar zmieniony chorobowo, w zależności od tego, jak jest on rozległy, gdzie występują podrażnienia. Niestety bez obejrzenia zmienionych miejsc, nie jesteśmy w stanie na odległość stwierdzić, w jakim dokładnie miejscu powinna Pani nanieść te leki. Obie z maści można również stosować dopochwowo, dlatego dostanie się ich do wnętrza pochwy, nie spowoduje powstania żadnych skutków ubocznych.

Zachęcamy także do zapoznania się z artykułami o podobnej tematyce:

https://portal.abczdrowie.pl/clotrimazolum-dzialanie-sklad-dawkowanie-skutki-uboczne-opinie-zamienniki

https://portal.abczdrowie.pl/clotrimazolum-charakterystyka-wskazanie-i-dawkowanie-przeciwwskazania-interakcje-skutki-uboczne

https://portal.abczdrowie.pl/swedzenie-pochwy

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.