Co robić po niewłaściwym użyciu leku?

Dzień dobry. Dzisiaj użyłam masci clotrimazolum do wnętrza pochwy. Nie doczytałam, że to jest niewskazane. Po fakcie, przemyłam miejsce intymne ciepłą wodą. Czy coś może się stać? Jakies uczulenie? Proszę o radę.

Redakcja abcZdrowie

Witam,

Clotrimazolum to maść stosowana miejscowo w leczeniu grzybicy pochwy oraz sromu, a także skóry dłoni czy stóp itd. Stosuje się ją zewnętrznie, natomiast zastosowanie jej w głąb pochwy nie powinno powodować żadnych poważnych konsekwencji.

Więcej informacji na temat maści odnajdzie Pani pod tym adresem: https://portal.abczdrowie.pl/clotrimazolum-dzialanie-sklad-dawkowanie-skutki-uboczne-opinie-zamienniki.

Zastosowanie leku na śluzówkę czy wprowadzenie jej do pochwy może spowodować pieczenie, ból czy obrzęk śluzówki, jeżeli jednak szybko obmyła Pani okolice pochwy i dotychczas nie pojawiły się niepokojące dolegliwości, czy wysypka, rumień lub inne objawy wskazujące na odczyn alergiczny, nie ma powodu do obaw.

W razie wystąpienia działań niepożądanych proszę skonsultować się z ginekologiem.

Być może zainteresuje Panią także ten materiał: https://portal.abczdrowie.pl/leczenie-grzybicy-pochwy.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.