Jak mogę pozbyć się moich sińców pod oczami?

Dzień dobry, jestem 21 letnim chłopakiem i zmagam się z nasilającym się z biegiem lat problemem sinców pod oczami. Ostatnio sińce zaczęły nasilać swoją intensywność oraz od niedawna zaczęły im towarzyszyć dołki pod oczyma. Zacząłem stosować od niedawna kremy rosjaśniające ale po lekkim odczynie alergicznym otrzymałem odwrotny efekt a i z dnia na dzień przybywa mi po zmarszcze. Wiem, że brzmi to jak trywialny problem, ale obniża to moją samoocenę i wydaję mi się, że w moim wieku nie jest to normalne by z taką intensywnością przebiegal proces starzenia się skóry. Nie palę tytoniu, nie piję alkoholu oraz staram się odżywiać zdrowo i ćwiczę fizycznie. W jednej części mojej rodziny istnieje podobny problem. Dość często w okresie jesienno zimowym zdarza mi się chorować na zapalenie zatok, jednak w okresie letnim, gdy problemu nawracających infekcji nie odnotowuje, objawy wyżej przeze mnie wymienione nie zanikają. Co mogę zrobić, do jakiego lekarza się udać, czy istnieją odpowiednie możliwości farmakologiczne bądź chirurgiczne, które mogłyby naprawić ten problem?

Dzień dobry, można rozważyć zabiegi zagęszczające strukturę skóry - takie jak ablacyjne lasery frakcyjne, czy mezoterapia mikroigłowa Dermapen. Pogrubienie struktury skóry wpływa na redukcję zasinienia okolicy oka. Pozdrawiam, Aleksandra Duczmal.

Dzień dobry :). Proszę umówić się na konsultację do lekarza medycyny estetycznej. Lekarz podczas konsultacji obejrzy zmiany, zbada je . Jeśli będzie taka potrzeba zleci wykonanie badań dodatkowych .Następnie będzie mógł postawić diagnozę oraz wdrożyć odpowiednie leczenie. Serdecznie pozdrawiam i życzę miłego dnia.

www.lenartowiczclinic.pl