Czy można taką bliznę zredukować?

Witam, Miałem na nosie usuwane naczynka i Pani kosmetolog zamiast je pozamykać oparzyła mnie laserem, z początku zrobił się pęcherzyk później ślad był czerwony a teraz został już biały ślad przypominający odbarwienie skóry. Czy można taką bliznę zredukować minął już ponad rok, byłem na konsultacji u lekarza medycyny estetycznej to zaproponował osocze bogatopłytkowe czy może jednak coś innego lub jestem skazany na tą bliznę do końca życia?

Dzień dobry, niestety najprawdopodobniej nie jest możliwe całkowite usunięcie powstałej blizny. Wszelkie dostępne wymierzone przeciwko bliznom pozwalają je jedynie redukować - tzn. wypłycać, zacierać kolor tak, by zbliżony był do naturalnego zabarwienia skóry. Wśród metod dedykowanych redukcji blizn najpopularniejszymi są ablacyjny laser frakcyjny, mezoterapia mikroigłowa Dermapen. Dobór odpowiedniego postępowania powinien odbyć się podczas osobistej konsultacji po dokładnym przeanalizowaniu Pana problemu. Pozdrawiam, Aleksandra Duczmal.