Jak mogło się tak stać? Jestem w ciąży

Mam 26 lat i właśnie zrobiłam trzeci pozytywny test ciążowy. Ostatnio miałam normalna miesiączkę w przerwie tabletek 10 października, potem normalnie brałam kolejne opakowanie, zrobiłam test bo krwawienie nie wystąpiło w ogóle.

Współżyłam z mężczyzną normalnie bez stosowania dodatkowych metod. Biorę tabletki z trzy miesięczna przerwą od prawie dwóch lat. Czy mogę wiedzieć dlaczego zaszłam w ciążę jak to możliwe?

Ostatnia możliwość to 11 dni temu bo wcześniej mieliśmy sporą przerwę (więcej niż miesiąc). Czy mogę się zapytać co się we mnie teraz dzieje? Może to i strasznie głupie pytać o to, ale kalkulator ciąży wskazuje na 5 tydzień przy czym stosunek był 11 dni temu?

Nic nie rozumiem siedzę i płaczę od kilku godzin.
Bardzo proszę o pomoc. Paulina

Dzień dobry!

Rzeczywiście. Przeważnie test ciążowy wychodzi dodatnie zazwyczaj najwcześniej w dniu spodziewanej miesiączki, czyli około 14 dnia po współżyciu w dniu owulacyjnym.
A może zapomniała Pani tabletki lub zrobiła większą przerwę w ich przyjmowaniu?
Najszybciej rozwieje wątpliwości wizyta u lekarza i badanie USG, dzięki któremu można będzie ocenić wiek ciąży.
Z poważaniem