Jak może być przyczyna zmęczenia oczu?

Witam,co może być przyczyną suchych zmęczonych i ciężkich oczu?Jestem w ciąży,noszę okulary-6.75 a soczewki-5.75.3miesiące temu miałam zabieg z uwagi na zwyrodnienie siatkówki.Kilka dni temu byłam u okulisty,ale wizyta nic złego nie wykazała.

Witam.w ciązy zawsze sie troche oczy pogarszają.zmiany hotmonalne mogą nadmiernie wysuszac oczy.powinno to minac po porodzie.zalecam sztuczne lzy bez konserwantow jakie Pani lubi bo napewno Pani uzywa przy soczewkach.zycze powodzenia