Wysoki poziom przeciwciał anty-po, problemy z tarczycą i łzawienie oczu

Witam. Czy wysoki poziom przeciwcial anty-tpo i problemy z tarczyca maja wpływ na wzrok? Ponieważ często mam stany zapalne oczu(ciężko mi się wtedy patrzy,jestem bardziej nerwowa,oczy są suche i tak jakbym czuła każdy ruch lewego oka,powieki ciężkie a obraz tak jakby nie docierał do mózgu.Mogę patrzeć bardzo długo bez mrugania a oczy tak jakby były napięte,często też lzawia i pieką na co niezbyt pomagają sztuczne lzy).Jestem umowiona do okulisty ale musze czekac.Pozdrawiam.

Witam. Oczywiście tak. Choroba tarczycy ma wpływ zarówno na ustawienie oczu/ mięśnie oczne i tłuszcz oczodołowy/ jak i powierzchnię oczu. Stosuje się sztuczne łzy z regeracja np Thealoz Duo , HyloParin, HyloProtect itp. W zaostrzenia krople ze sterydem. Pozdrawiam