Jak może zadziałać organizm 11-latka, gdyby dostał ponownie szczepionkę na gruźlicę?

Skoro juz wiadomo ze szczepionka na gruźlicę zwykle podawana niemowlętom moze pomoc w zatrzymaniu cukrzycy typ1 to dlaczego jej sie jeszcze nie stosuje? Jak moze zadziałac organizm 11latka gdyby dostał ponownie szczepionke na gruzlice?

Lek. Jacek Ławnicki

Witam!
Skuteczność działania szczepionki w leczeniu cukrzycy jest w fazie badań klinicznych. Nie można zatem jednoznacznie stwierdzić jej skuteczności.