Jak można leczyć pokrzywkę idiopatyczną?

Cierpię na pokrzywkę idiopatyczną. Uczula mnie stres,ucisk,zimno,zmęczenie,głód- można uznać,że reaguję pokrzywką lub obrzękiem na każdy dyskomfort.Towarzyszą temu dreszcze, bóle mięśni i ogólne złe samopoczucie.Bywają okresy spokoju i zaostrzeń. Leki przeciwhistaminowe nie działają.Najlepiej robi mi brak bodźców,np.sen lub gorąca kąpiel. Czy i jak można leczyć tę przypadłość?

Witam. Najskuteczniejszym i podstawowym sposobem leczenia wszelkich rodzajów nadwrażliwości jest unikanie czynnika wywołującego napad. Pokrzywkę idiopatyczną można jednak leczyć nowoczesnymi lekami zmniejszającymi rekcję nadwrażliwości (np. ketotifen, montelukast) lub ogólnoustrojową podażą glikokortykosteroidów. Takie leczenie możliwe jest jednak tylko i wyłącznie pod kierunkiem lekarza alergologa.