Jak można skorygować oko leniwe?

Dobry wieczór. Mam pytanie odnośnie oczu. Mam jedno oko leniwe (kiedy patrzę pod kątem 90st to jest ok), problem jest wtedy kiedy staram się patrzeć pod kątem, wtedy jedno mi ucieka (nie jest to ogromna różnica, ale da się ją zauważyć). Mam astygmatyzm, lewe oko dominuje. Czy da się coś z tym zrobić? Jeżeli tak. Ile to trwa, czy jest bolesne i jaka jest cena? Pozdrawiam.

Witam,
tak zwne oko leniwe czyli niedowidzące to oko które nie nauczyło się patzreć w dzieciństwie. Jeżeli ma to miejsce u Pana to niestety nie poprawimy widzenia tym okiem.
Oka niedowidzące można leczyć czyli poprawić jego widzenie do 7 roku życia dziecka. Wtedy jeszcze mózg jest na tyle plastyczny że nauczy się widzieć.

Rozumiem, że najbardziej przeszczadza to , że oko ucieka na bok.
Operowanie zeza w momencie jak oko żle widzi też nie ma wielkiego sensu bo oko które żle widzi zawsze będzie zezować.

Nie da się jednak odpowiedzieć na Pana pytania bez zbadania oczu. To co napisałam to tylko ogólne zasady a każdy pacjent jest inny.
Proszę udać się do specjalisty operującego! nie do rejonowego okulisty.