Jak na ciążę wpływają leki przeciwzakrzepowe?

Witam. Czy zastrzyki przeciwzakrzepowe chronią przed stanem przedrzucawkowym w ciąży? Biorę leki na nadciśnienie.

Przyjmuje się, że kwas acetylosalicylowy zmniejsza ryzyko wystąpienia stanu przedrzucawkowego w grupach ryzyka. Nie stosuje się preparatów heparyny w profilaktyce (prawdopodobnie miała pani je na myśli mówiąc o zastrzykach).