Jak najskuteczniej pozbyć się potliwości?

Jak najskuteczniej pozbyć się potliwości?/zwłaszcza rąk/. Kompleks od młodzieńczych lat. Dzisiaj jestem już po 60- tce i jak dotąd nie pozbyłam się go, mimo usilnych starań. Dziękuję z nadzieją....Elżbieta

W przypadku nadpotliwości zawsze należy wykluczyć jej internistyczne przyczyny (np. choroby tarczycy). Izolowaną nadpotliwość można spróbować leczyć preparatami miejscowymi (np. krem Uro, krem Spirial). W sytuacji ich nieskuteczności proszę rozważyć wykonania zabiegu ostrzykiwania gruczołów potowych toksyną botulinową. Zabieg ten jest bardzo skuteczny, ale niestety dość kosztowny.