Jak należy interpretować wynik RTG klatki piersiowej?

RTG klatki piersiowej. Jamy połucnowe wolne. W szczycie prawym zmiana guzkowa ok 4mm. Poza tym pola płucne bez zagęszczen miąższowych. Serce z przewagą lewej komory. Aorta wydłużona.

Lek. Klaudia Kuśmierczuk

Jedynie co mogę Panu odpowiedzieć, to to, że znaleziono guzek w szczycie płuca, który może wymagać dalszej diagnostyki lub obserwacji. Aby prawidłowo zinterpretować to badanie, potrzebna jest min. wiedza na temat Pana stanu klinicznego. Pozwoli to zaplanować dalsze postępowanie. Powinien Pan z tym udać się do lekarza, który zlecił badanie.