Opis rtg klatki piersiowej po zapaleniu płuc

Witam! Miałem rtg klatki piersiowej PA + boczne. Opis badania: "Jamy opłucne wolne. W polu dolnym wzmożenie rysunku przyoskrzelowego - zaznaczone zmiany zapalne. Po za tym pola płucne bez zagęszczeń miąższowych. Serce z przewagą lewej komory. Aorta w normie. " Wcześniej chorowałem na zapalenie płuc i jestem już po leczeniu antybiotykiem. Proszę o interpretację w/w opisu.

Lek. Rafał Gryszkiewicz

Witam, interpretować opis należy łącznie z objawami klinicznymi i powinno być to wykonywane przez lekarza prowadzącego. Zmiany radiologiczne po zapaleniu płuc mogą być widoczne do kilkunastu tygodni po wyleczeniu choroby.