Jak należy rozumieć taki zapis EEG?

Co oznacza to orzeczenie : Zapis eeg nieprawidłowy ze wzmożonym odsetkiem niskonapięciowej czynności szybkiej beta oraz ze zmianami zlokalizowanymi w odprowadzeniach skroniowych i przyśrodkowych pod postacią fal wolnych theta z tendencją do uogólniania się zmian pod wpływem prób aktywacyjnych. Kobieta 21 lat

Witam! Opis sugeruje obniżenie progu pobudliwości drgawkowej. Niemniej jednak należy to rozpatrywać łącznie ze stanem klinicznym. Nadmienię, że EEG jest badaniem, gdzie u pewnego odsetka zdrowych zapis jest patologiczny, ale także u podobnego odsetka chorych może wypaść prawidłowo. Jak każde badanie dodatkowe EEG rozpatrujemy zawsze łącznie ze stanem klinicznym. Pozdrawiam W. Łuczkowski.