Jak namówić partnerkę do seksu oralnego?

Witam. Jak mam przekonać swoją partnerkę do zaspokojenia mnie oralnie? Kochamy się i seks uprawiamy od pół roku. W związku jesteśmy od roku. Ja pieszczę ją bardzo często i rozmawialiśmy, że ja też tego chce spróbować, ale ona mówi, że ma blokadę i nawet nie chce mnie dotykać w tamtych sferach. Prosiłem ją, namawiałem a nawet lekko szantażowałem ale nie chce tego bo ją kocham. Odpuścić ten temat czy może jest jakaś metoda małych kroczków, że powoli przekonam ją do tego przez np pocałunki w uda?

Warto zastanowić się lub porozmawiać o tym, co ją blokuje? Być może to negatywne doświadczenia albo skojarzenia? Często zrozumienie przyczyny lęku bądź niechęci pozwala na przepracowanie i odblokowanie. W takich sytuacjach ważny także jest czas, cierpliwość i unikanie presji (ona często raczej nasila niechęć niż ją przełamuje). Być może także warto pomyśleć o konsultacji seksuologicznej lub psychologicznej, jeśli blokada lub niechęć będzie się nasilać.

W seksie nie wolno nikogo do niczego zmuszać, wywierać presji czy tym bardziej szantażować. To bardzo delikatna sfera i można drugą osobę po prostu zniechęcić. To, co może być pomocne, to szczera rozmowa z partnerką o pana potrzebach, ale jeśli ta forma współżycia nadal będzie budzić w niej niechęć, to trzeba to po prostu uszanować.

Elżbieta Grabarczyk
http://ppp-salamandra.blogspot.com/