Jak nauczyć dziecko jedzenia z butelki?

Moja ośmiomiesięczna córeczka do tej pory karmiona była piersią. Ze względów zdrowotnych muszę jednak przestawić ją na butelkę. Problem w tym, że mała kategorycznie odmawia picia z czegokolwiek innego niż pierś. Próbowałam różnych butelek, kubeczków i nic. Przeczytałm chyba wszystkie dostępne artykuły na ten temat i nic. Zaparło się i koniec. Proszę bardzo o radę. Może przez jakiś czas nie powinnam podawać jej nic innego? Boję się tylko, ze się zagłodzi. Bardzo proszę o radę. Magda

Lek. Marta Gryszkiewicz

Należy w takiej sytuacji podawać jej kaszki mleczne - łyżeczką. I zachęcać do picia z butelki, jednak nie pod presją i bez nerwów. Cierpliwie, w końcu dziecko polubi picie - wody, soków (najlepiej przecierowych?